Sensacyjny transfer Nicoli Zalewskiego! Przenosi się do klubu ze ścisłego topu ligi włoskiej, niemałe zaskoczenie

Nicola Zalewski ma za sobą trudne miesiące. Jego sytuacja zawodowa jest bardzo ciekawa, ponieważ słabo radził on sobie w klubie, w którym nie grał nawet przez parę tygodni ze względu na konflikt z władzami klubu, natomiast w reprezentacji Polski był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci. Teraz wszystko wskazuje na to, że przynajmniej na kilka miesięcy kończy się jego okres męczarni w Romie, a zaczyna, być może nie mniej wymagający, nowy rozdział w... Interze Mediolan!

Nicola Zalewski
Autor: Cyfrasport Nicola Zalewski

Zalewski przechodzi do mistrza Włoch! Romano potwierdza

Nicola Zalewski zapowiadał się na czołową postać w AS Roma. Jeszcze pod wodzą Jose Mourinho Polak robił duże postępy i przyczynił się do zdobycia Ligi Konferencji oraz dotarcia do finału Ligi Europy w kolejnym sezonie. Niestety, znaczenie Zalewskiego w zespole zaczęło spadać i nawet już kibice się od niego odwrócili, a szefowe „Giallorossich” chcieli się go pozbyć. Gdy ten nie zgodził się na odejście do Turcji, został nawet odsunięty od składu, choć później udało mu się porozumieć z władzami Romy i wrócić do gry. Problem jednak w tym, że jego forma sportowa wcale nie była stabilna i Polak miał problemy, aby łapać się do gry. 3 listopada Zalewski zagrał przeciwko Hellasowi Werona 66 minut i zanotował asystę, ale od tego czasu w lidze zagrał tylko w 4 na 11 meczach, łącznie przebywając na boisku... 43 minuty! Nieco tylko lepiej było w innych rozgrywkach, gdzie dostawał więcej szans. Tym bardziej zaskakujące jest, że Polak właśnie przenosi się do Interu Mediolan!

Nicola Zalewski wyrwie się w końcu z Romy?! Nie zgadniecie, kto przyjdzie mu z pomocą, sensacyjne doniesienia!

Jak poinformował Fabrizio Romano, Inter oraz Roma doszły do porozumienia w sprawie wypożyczenia Zalewskiego. 23-latek najpierw podpisał nową umowę z rzymskim klubem, a następnie został wypożyczony do „Nerazzurrich” z możliwością wykupu. Przed dopełnieniem formalności pozostały tylko testy medyczne. Zalewski nie będzie pierwszym Polakiem występującym w Interze Mediolan – dołączy on do Piotra Zielińskiego, który trafił do zespołu mistrza Włoch latem tego roku. Początkowo środkowy pomocnik był raczej rezerwowym w składzie Interu, jednak w tym roku zagrał we wszystkich meczach ligowych od pierwszej minuty.

Piotr Zieliński wraca do gry w Lidze Mistrzów. Ekspert podsumował jego pół roku w barwach Interu: „Zawodnik z przypiętą łatką”[ROZMOWA SE]