Wisła Kraków ma autostradę do Ekstraklasy? Jakub Błaszczykowski mocno studzi nastroje

Wisła Kraków jest na najlepszej drodze, by po trzech sezonach przerwy powrócić do PKO BP Ekstraklasy. Po rundzie jesiennej "Biała Gwiazda" ma na koncie 43 punkty i aż 9 "oczek" przewagi nad drugą w tabeli Polonią Bytom. Mimo tak komfortowej sytuacji, Jakub Błaszczykowski (40 l.), legenda klubu i jego współwłaściciel, daleki jest od otwierania szampana.

Jakub Błaszczykowski o życiu po karierze
  • Wisła Kraków prowadzi w tabeli I ligi z 9 punktami przewagi, mając realną szansę na powrót do Ekstraklasy.
  • Jakub Błaszczykowski, legenda klubu i współwłaściciel, studzi nastroje, podkreślając, że 43 punkty po jesieni nie gwarantują awansu.
  • Były kapitan reprezentacji przestrzega przed wybieganiem w przyszłość, zaznaczając, że runda rewanżowa będzie dużo cięższa, a rywale mocno się zbroją.
  • Co jeszcze Błaszczykowski mówi o szansach Wisły i jakie wyzwania stoją przed drużyną?

"Nikt jeszcze nie awansował"

Jakub Błaszczykowski, który doskonale zna realia polskiej piłki, podkreśla, że choć sytuacja wyjściowa jest znakomita, to kluczowa i najtrudniejsza część sezonu dopiero przed drużyną. Były kapitan reprezentacji Polski przypomina, że sama zdobycz punktowa z jesieni nie gwarantuje jeszcze upragnionego awansu.

- Zobaczymy, jesteśmy na półmetku. Po pierwszym tym półroczu wygląda to naprawdę obiecująco, natomiast nikt mając 43 punkty jeszcze nie awansował do Ekstraklasy - podkreśla Błaszczykowski.

Przeczytaj także: Kuba Błaszczykowski zadał szyku z piękną 55-letnią Ewą Wachowicz. Razem wyglądali jak dwa miliony dolarów! Oni się nie starzeją

Jego zdaniem, kluczem do sukcesu będzie utrzymanie pełnej koncentracji i unikanie wybiegania myślami w przyszłość. Jak zauważa, runda rewanżowa w pierwszej lidze zapowiada się na niezwykle wymagającą, a droga do celu wciąż jest daleka.

- Myślę, że teraz runda rewanżowa będzie dużo cięższa i musimy być na nią gotowi. Trzeba koncentrować się na każdym najbliższym meczu, nie wybiegać pół roku do przodu, bo można tu dużo po drodze pogubić - dodaje.

Rywale nie śpią. "Drużyny mocno się zbroją"

Błaszczykowski zwraca również uwagę na postawę reszty stawki. Jego zdaniem, rywale nie zamierzają składać broni i zrobią wszystko, by pokrzyżować plany krakowian.

- Widzimy, że drużyny w pierwszej lidze naprawdę się mocno szykują na tę rundę rewanżową, bardzo się zbroją i wygląda na to, że będzie naprawdę ciekawa - analizuje były piłkarz Wisły.

Zobacz też: Takie wykształcenie ma Jakub Błaszczykowski. Aż usiedliśmy z wrażenia, legendarny reprezentant Polski może być z siebie dumny

Chociaż docenia progres i bardzo dobrą grę zespołu, zwłaszcza na początku sezonu, pozostaje realistą. Podkreśla, że każdy mecz to nowa historia i trzeba będzie na boisku udowadniać swoją wyższość.

- Każdy mecz zaczyna się od wyniku 0-0. Trzeba wyjść na boisko i udowodnić, że po prostu jest się lepszym od przeciwnika - podsumowuje Jakub Błaszczykowski.

Znasz tych sportowców, którzy poszli w politykę? Sprawdź swoją pamięć w QUIZIE! Od 7 pytania zaczynają się schody
Pytanie 1 z 10
Były piłkarz reprezentacji Grzegorz Lato w latach 2001-2007 zasiadał w Senacie. Z ramienia której partii?
Super Sport SE Google News
SuperSport
Ze łzami w oczach ogłosiła koniec kariery | SuperSport