Kolejna ważna decyzja PZPN w sprawie Superpucharu Polski. To już oficjalne

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zmianie godziny rozpoczęcia meczu o Superpuchar Polski. Spotkanie, w którym mistrz kraju Lech Poznań zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski Górnikiem Zabrze, odbędzie się 16 lipca o godzinie 19:00. Poniżej szczegóły.

Piłkarze Lecha Poznań w niebieskich koszulkach świętują zdobycie bramki na tle czerwonej bandy reklamowej z napisem. Emocje po kolejnej ważnej decyzji PZPN w sprawie Superpucharu Polski możesz śledzić na naszym portalu.
Autor: Paweł Jaskółka

Od razu informujemy – tego dnia nie ma żadnego meczu mistrzostw świata. Dzień wcześniej i dwa dni wcześniej odbędą się za to półfinały imprezy za oceanem. 

Pierwotnie pierwszy gwizdek zaplanowano na 20:45, jednak – jak przekazał PZPN – korekta została wprowadzona po informacji otrzymanej od TVP Sport.

„W związku z informacją przekazaną przez TVP Sport, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje o zmianie planów transmisyjnych dotyczących godziny rozegrania meczu o Superpuchar Polski 2026 pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze. Spotkanie odbędzie się 16 lipca 2026 r. (czwartek) o godz. 19.00 w Poznaniu” – przekazał związek w komunikacie opublikowanym na platformie X.

ZOBACZ TEŻ: Wielka kasa za gwiazdę Górnika? Milik twardo: „Trzeba mieć dużą walizkę pieniędzy”

Mecz o Superpuchar Polski tradycyjnie otwiera nowy sezon i rozgrywany jest na stadionie aktualnego mistrza kraju. Tym razem gospodarzem będzie Lech Poznań, który podejmie Górnika Zabrze. W tym miejscu warto przypomnieć, że PZPN myślał o przeniesieniu meczu o Superpuchar Polski z Poznania do Wrocławia. Piłkarskie władze słuchały się jednak w głosy klubów i kibiców – tegoroczny Superpuchar Polski odbędzie w stolicy Wielkopolski, a nie na neutralnym terenie na Dolnym Śląsku. Władze jednak nie porzucają pomysłu rozgrywania tego meczu na stadionie Śląska...

Marek Papszun rozpoczął z Legią przygotowania do sezonu 2026/2027

Jedno jest pewne jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Trofeum nie obroni Legia Warszawa, która sięgnęła po nie przed rokiem. A to właśnie stołeczny klub i Lech mają w tych rozgrywkach najwięcej sukcesów, bo aż po sześć. Kolejorz może więc wyjść w tej historycznej klasyfikacji na prowadzenie...

ZOBACZ TEŻ: Szokujące zdanie o Arturze Jędrzejczyku. Każde słowo Marka Papszuna pierwszego dnia przygotowań Legii do sezonu