PZPN zmienia zdanie w sprawie Superpucharu Polski. Kibice się ucieszą

Głośno było o pomyśle PZPN o przeniesieniu meczu o Superpuchar Polski z Poznania do Wrocławia. Piłkarskie władze słuchały się jednak w głosy klubów i kibiców i jak się dowiedzieliśmy – tegoroczny Superpuchar Polski odbędzie w stolicy Wielkopolski. Władze jednak nie porzucają pomysłu rozgrywania tego meczu na stadionie Śląska...

Kibice Lecha Poznań na trybunach stadionu, ubrani w klubowe barwy, z szalikami w dłoniach, świętują decyzję PZPN o rozegraniu Superpucharu Polski w Poznaniu. Więcej o zmianie lokalizacji meczu Superpucharu przeczytasz na naszym portalu.
Autor: Paweł Jaskółka

Być może władze polskiej federacji chcą wzorować się na angielskim pomyśle. W Anglii mecz o Tarczę Wspólnoty zawsze odbywa się na londyńskim Wembley. A gdy Wembley było w budowie – rywalizacja mistrza Anglii i zdobywcy pucharu Anglii odbywała się na Millenium Stadium w Cardiff. W PZPN postanowiono, że takim obiektem neutralnym dla wszystkich mógłby być Tarczyński Arena we Wrocławiu.

Ten pomysł, przynajmniej zaproponowany dosyć późno, nie spotkał się jednak z przychylnym odbiorem przedstawicieli obu klubów. Również kibiców, którzy mieli w planach odpuścić wyjazd na Dolny Śląsk.

Na razie jednak o żadnym bojkocie raczej nie będzie mowy. PZPN posłuchał wszystkich stron i wyciągnął wnioski. Decyzją zarządu Superpucharu Polski 2026 we Wrocławiu nie będzie. Mecz odbędzie się w Poznaniu, najpewniej tydzień przed startem ligi.

W siedzibie związku pomysł rozgrywania meczów o Superpuchar Polski na neutralnym gruncie jednak nie znika. Istnieje szansa, że rywalizacja o to trofeum odbędzie się we Wrocławiu, ale w przyszłym roku. Jest też szansa, że przez najbliższa lata Wrocław co roku będzie gościł konfrontacje mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski. PZPN chce zwiększyć prestiż spotkania, m.in. rozbudowując system nagród...

Marek Papszun rozpoczął z Legią przygotowania do sezonu 2026/2027