Iga Świątek - Emma Navarro i relacja NA ŻYWO. Mistrzyni Wimbledonu wraca do gry

Po ponad trzech tygodniach przerwy od rywalizacji Iga Świątek wraca na kort. Polska tenisistka rozpocznie swój występ w turnieju WTA 500 w Bad Homburg od meczu drugiej rundy, w którym zmierzy się z Amerykanką Emmą Navarro. Zwyciężczyni tego pojedynku zapewni sobie miejsce w ćwierćfinale ostatniego sprawdzianu na trawie przed Wimbledonem. Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO.

Iga Świątek w fioletowej czapce i sportowym topie, wykonująca mocne uderzenie forhendem podczas meczu tenisowego. Widoczna koncentracja na twarzy zawodniczki oraz piłka tuż przed rakietą w dynamicznym ujęciu. Więcej o przygotowaniach do Wimbledonu przeczytasz na naszym portalu.
Autor: Christophe Ena/ Associated Press Iga Świątek
Na żywo

Iga Świątek - Emma Navarro 0:2

0-40

As... z drugiego podania Navarro. 

0-30.

Iga wyrzuca return. 0-15 w trzecim gemie. 

Iga wyrzuca piłkę, jest przełamanie. 2-0 dla Navarro...

Błyskotliwy oburęczny backhand Navarro. Jej przewaga, szansa na przełamanie. 

I znów świetne zagranie Igi! Serwis, który od razu dał jej dobrą pozycję do piłki kończącej. 40-40.

Piękna akcja Igi! Dobry drugi serwis, opanowana gra forehandem i skutecznie zakończona akcja. 30-40.

Drugi podwójny błąd Igi... 15-40.

Podwójny błąd Igi 15-30.

Iga trafia w końcową linię, Navarro wyrzuca. Remis 15-15.

Pierwszy punkt dla Navarro.

Iga wyrzuca return po drugim serwisie, dosyć nerwowy początek. 0-1, zaraz serwis Igi. 

15-40. Navarro blisko gema.

Znów dłuższa wymiana, Emma przyspieszyła tempo i to zadecydowało o punkcie. 15-30.

Pierwsza wymiana, punkt dla Navarro 15-15.

Zaczęło się od dobrego returnu Igi. Punkt dla Polki.

Tenisistki szlifują jeszcze serwis i za chwilę ruszą do gry. Pogoda w Niemczech nie ułatwia zadania. 35 stopni...

Panie ruszyły do krótkiej rozgrzewki. 

Navarro wygrała losowanie i wybrała serwis. Mecz zaczniemy więc od podania Amerykanki. 

Zheng i Andriejewa już odpadły. Czekamy na kolejne rozstrzygnięcia.

Czekamy na pierwsze piłki starcia z Emmą Navarro w ramach spotkania 2. rundy turnieju WTA w Bad Homburg. 

Dzień dobry! Czas przyjrzeć się Idze Świątek na trawie. Polka zagra pierwszy mecz na tej nawierzchni w tym sezonie. 

Świątek po raz kolejny postawiła na sprawdzony scenariusz przygotowań do wielkoszlemowego turnieju w Londynie. Przed rokiem dotarła w Bad Homburg do finału, a następnie sięgnęła po triumf na wimbledońskich kortach. Teraz liczy na podobny przebieg wydarzeń.

Emma Navarro wystąpiła już wcześniej w turnieju w 's-Hertogenbosch, a następnie dotarła do finału zawodów w Nottingham. W Bad Homburg ma już za sobą zwycięski mecz 1. rundy, w którym pokonała Niemkę Evę Lys.

ZOBACZ TEŻ: Taka wpadka pogromczyni Mai Chwalińskiej! Sensacja przed meczem Igi Świątek

Dla rozstawionej z numerem pierwszym Polki będzie to wymagający test, zwłaszcza w kontekście ich ostatniej konfrontacji. W październiku ubiegłego roku, podczas turnieju w Pekinie, Navarro sprawiła sporą niespodziankę, eliminując Świątek w walce o ćwierćfinał. Szczególnie bolesny był decydujący set, przegrany przez Polkę 0:6.

Niespełna rok po porażce w Pekinie Świątek ponownie zmierzy się z Navarro, a stawką będzie awans do najlepszej ósemki turnieju w Bad Homburg.

ZOBACZ TEŻ: Zawiesili rywalkę Igi Świątek na 4 lata. Przerwała milczenie. "Nie życzę nikomu"